Zavřít reklamu

V poslední době se ve virtuálním prostoru vedou vzrušené debaty o telefonu Galaxy S23 Ultra a jeho schopnosti pořizovat snímky Měsíce. Podle některých zpráv Samsung na fotografie Měsíce s pomocí umělé inteligence aplikuje překryvné obrázky. Jeden uživatel sociální sítě Reddit nedávno ukázal, jak korejský gigant u fotografií Měsíce používá až moc processingu, aby vypadaly jako skutečné. Na první pohled to tak vypadá, protože detailů na nich je příliš mnoho na to, aby je dokázal zachytit malý snímač fotoaparátu. Samsung však trvá na tom, že u fotek Měsíce žádné překryvné obrázky nepoužívá.

 „Samsung se zavázal k tomu, že bude poskytovat nejlepší fotografické zážitky ve své třídě za jakýchkoli podmínek. Když uživatel vyfotografuje Měsíc, technologie optimalizace scény využívající umělou inteligenci rozpozná Měsíc jako hlavní předmět a pořídí několik fotografií pro vícesnímkovou kompozici, načež AI vylepší detaily kvality obrazu a barev. Na fotografii neaplikuje žádný překryvný obrázek. Uživatelé mohou funkci Scene Optimizer vypnout, čímž deaktivují automatické vylepšení detailů fotografie, kterou pořídili,“ uvedl Samsung v prohlášení pro technologický magazín Tom’s Guide.

O tom, že Samsung u fotek Měsíce používá na AI založené překryvné obrázky, neexistují přesvědčivé důkazy. Fotograf Fahim Al Mahmud Ashik nicméně nedávno ukázal, jak může kdokoli pořídit solidní snímek Měsíce pomocí jakéhokoli moderního špičkového telefonu, jako je například iPhone 14 Pro a OnePlus 11. To znamená, že u snímků Měsíce buď podvádějí všechny smartphonové značky, nebo žádná.

Ať už Samsung říká cokoli, pokročilé procesory Galaxy S23 Ultra mohou u fotografií Měsíce používat umělou inteligenci k tomu, aby do nich přidaly detaily a uměle je vylepšily. Nicméně nelze tvrdit, že korejský obr tyto fotky falšuje úplně jiným obrázkem Měsíce, což údajně udělala u některých svých vlajkových smartphonů společnost Huawei. Jinými slovy řečeno, fotografie Měsíce, kterou pořídíte vaším Galaxy S23 Ultra, není obrázek upravený ve Photoshopu.

Dnes nejčtenější

.