Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung na začátku předloňského roku uvedl na scénu svůj první chytrý lokátor Galaxy SmartTag a o několik měsíců později jeho „pluskovou“ verzi. Nyní se v éteru objevily informace, že ještě letos by měl představit jeho druhou generaci.

Podle informací webu SamMobile představí Samsung druhou generaci SmartTagu ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jaké vylepšení přinese, v tuto chvíli není známo, lze si však představit lepší bezdrátový dosah, hlasitější pípání nebo vylepšená bezpečnostní opatření bránící neoprávněnému sledování.

Nový SmartTag bude pravděpodobně představen spolu s novými hodinkami Galaxy Watch a třetí generací sluchátek Galaxy Buds. Během stejné akce by korejský obr mohl představit i nové ohebné telefony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5.

Na rozdíl od Applu Samsung v této oblasti větší úspěch nezaznamenal. To by se však mohlo s druhou generací SmartTagu změnit, pokud ji teda dokáže zmenšit. Na toto pole se podle všeho chystá vstoupit také Google – jeho lokátor bude údajně používat technologii Bluetooth Low Energy (BLE) i Ultra-Wideband (UWB) a vyrábět by jej měl tým stojící za zařízeními Nest.

Dnes nejčtenější

.