Zavřít reklamu

Spekulace z minulých dnů se potvrdily – Samsung na dnešní akci Unpacked představil chytrý lokátor Galaxy SmartTag. Přívěsek inspirovaný některými lokátory značky Tile uživateli pomůže za použití smartphonové aplikace pohodlně najít ztracené věci.

Galaxy SmartTag používá technologii Bluetooth LE (Low Energy) a je navržený tak, aby fungoval s platformou Samsungu SmartThings Find, kterou Samsung spustil v říjnu minulého roku a která uživatelům umožňuje lokalizovat jejich zařízení Galaxy prostřednictvím aplikace SmartThings. Podle Samsungu dokáže přívěsek vyhledat ztracené předměty  na vzdálenost až 120 m. Pokud se „otagovaný“ předmět bude nacházet poblíž a uživatel jej nebude moci najít, bude moci na smartphonu klepnout na tlačítko a předmět „prozvonit“.

Kromě toho je možné jej použít i k ovládání zařízení chytré domácnosti, například k rozsvěcování světel. Díky své velikosti jej uživatelé mohou pohodlně umístit na peněženku, klíče, batoh, kufr nebo třeba obojek domácího mazlíčka. Pro zabezpečenou komunikaci používá koncové šifrování a jeho baterie podle Samsungu vydrží několik měsíců provozu.

Dostupný u nás bude v černé a béžové barvě a prodávat se za 799 korun. Kdy vstoupí do prodeje, v tuto chvíli není známo (v USA to nicméně bude koncem ledna, takže u nás by to mohlo být v únoru).

Související články

Dnes nejčtenější

.