Zavřít reklamu

Samsung možná brzy rozšíří svou řadu chytrých nositelných zařízení a nabídne více než jen chytré hodinky a bezdrátová sluchátka. Nedávno totiž požádal o zapsání dvou nových ochranných známek Galaxy Ring a Galaxy Glasses. Druhá zmíněná by mohla být názvem pro chystaný headset pro rozšířenou a virtuální realitu, o kterém se společnost zmínila na nedávno proběhlé akci Galaxy Unpacked.

Jak vyplývá z korejské on-line služby KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service), Samsung požádal o registraci známky Galaxy Ring 23. února. Korejský obr popisuje Galaxy Ring jako „chytré zařízení pro měření zdravotních indikátorů a/nebo spánku ve formě prstenu“.

Samsung v žádosti neodhalil žádné další detaily, není to však poprvé, co jsme se setkali s informacemi o chytrém nositelném zařízení tohoto druhu. Loni v říjnu přinesla korejská média zprávu, že Samsung pracuje na chytrém prstenu, jenž dokáže monitorovat zdraví a aktivity nositele. A v roce 2021 si společnost u amerického patentového úřadu podala žádost o udělení patentu na chytrý prsten.

Samsung na akci Galaxy Unpacked 1. února oznámil, že se spojil se společnostmi Google a Qualcomm kvůli vývoji headsetu pro rozšířenou a virtuální realitu. Podle KIPRISu by toto zařízení mohlo nést název Galaxy Glasses. Nebo si Samsung tento název nechal zaregistrovat jako ochrannou známku jen proto, aby jej nemohl používat nikdo jiný. Ať tak či onak, Galaxy Glasses jsou zařazeny do pěti produktových kategorií včetně „náhlavní soupravy pro zážitek z virtuální reality“, „chytrých brýlí“, „smartphonu“, „náhlavní soupravy pro zážitek z rozšířené reality“ a „sluchátek“.

Tato klasifikace naznačuje, že zařízení má zabudované funkce podobné smartphonu a sluchátkům a že může poskytovat samostatné zážitky z virtuální a rozšířené reality (nebo smíšené reality). Samsung neprozradil, kdy by chytré brýle pro AR/VR realitu mohl představit, avšak vzhledem k tomu, že o nich již dříve něco řekl, je šance, že dorazí dříve než Galaxy Ring, o němž na Galaxy Unpacked neřekl vůbec nic. Je tak možné, že chytrý prsten v tuto chvíli existuje opravdu jen „na papíře“.

Související články

Dnes nejčtenější

.