Zavřít reklamu

Displejová divize Samsungu Samsung Display před několika týdny představila svůj nejnovější smartphonový OLED panel, který je v určitých situacích schopen dosáhnout vrcholového jasu 2 000 nitů. Tento panel již používá řada iPhone 14 Pro a některé telefony jiných značek než Samsung. Nyní vyšlo najevo, že společnost podle všeho pracuje na OLED panelu nové generace, který by mohl být ještě jasnější.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Connor (@OreXda) by mohl „next-gen“ smartphonový OLED panel Samsungu Display dosáhnout maximálního jasu 2 500 nitů. Další leaker, ShrimpApplePro (@VNchocoTaco), uvedl, že tento nový OLED panel by mohl být použit v iPhonu 15 Pro Max, který bude uveden na scénu později v tomto roce. Takto vysoký jas by výrazně zlepšil venkovní viditelnost a realističnost obsahu HDR. Je však třeba poznamenat, že jas displeje, měřený v nitech, má logaritmickou stupnici, což znamená, že displej s 2500 nity nebude o 25 % jasnější než ten s 2 000 nity. Vnímaný rozdíl v jasu tedy bude nižší, než co říká číslo.

Vlajkové OLED obrazovky Samsungu Display v minulosti obvykle debutovaly ve smartphonech řad Galaxy S nebo Galaxy Note. Jeho 2 000nitový OLED panel však jako první loni použil Apple. A divize Samsungu, která vyrábí smartphony (Samsung MX), jej nepoužila v nových „vlajkách“ Galaxy S23 (ty tentokrát disponují obrazovkami se stejným jasem – 1750 nitů). Je tak možné, že spekulovaný OLED panel s 2500 nity příští rok neuvidíme v telefonu Galaxy S24 Ultra.

Z technického hlediska však Samsung Display nechává své konkurenty (čínský CSOT a korejský LG Display) daleko za sebou, neboť své OLED panely s každou novou generací vylepšuje. Vypadá to také, že společnost pracuje na MicroLED obrazovkách, jimiž by mohla být osazena příští generace hodinek Apple Watch.

Dnes nejčtenější

.