Zavřít reklamu

MicroLED technologie Samsungu byla dosud v zásadě omezena jen na jeho špičkové televizory, to by se však již brzy mohlo změnit. Nová zpráva z Jižní Koreje citovaná serverem SamMobile totiž naznačuje, že společnost začala tuto technologii komercializovat pro chytré hodinky.

 

Hodinky Galaxy Watch v současnosti používají OLED displeje. Ty Samsung prostřednictvím své displejové divize Samsung Display dodává i dalším výrobcům, včetně Applu. Nedávno se v éteru objevily zprávy, podle nichž chce Apple u svých budoucích chytrých hodinek použít MicroLED panely. To by mohlo znamenat, že od Samsungu nebude kupovat tolik OLED panelů jako v současnosti. Tím, že se stane dodavatelem MicroLED panelů pro chytré hodinky, může Samsung Display zajistit, že si cupertinského giganta udrží jako zákazníka. I když zde jsou zvěsti, že ten si je chce designovat sám, což by Samsungu zase ukouslo na příjmech.

Panely s MicroLED technologií oproti OLED panelům nabízejí výrazná vylepšení. Mají vyšší jas, lepší kontrastní poměr a excelentní reprodukci barev. Kromě toho jsou také energeticky efektivnější, což chytrým hodinkám umožní prodloužit výdrž baterie.

Displejová divize korejského obra podle zprávy vytvořila koncem loňského roku nový tým, který má na tomto projektu pracovat. Jejím cílem je prý dosáhnout komercializace této technologie ještě v tomto roce. Pokud to dokáže, bude v dobré pozici, aby uspokojila poptávku po prémiových chytrých hodinkách od Samsungu i Applu.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.