Zavřít reklamu

Ještě nebyla představena ani řada Galaxy S23 a už se začaly objevovat první „drobky“ o řadě Galaxy S24. Jeden z nich naznačuje, že model S24 Ultra bude mít vylepšený teleobjektiv. Nyní je tu další, který ten předchozí doplňuje o detaily. A pokud se zakládá na pravdě, mají se nadšenci do mobilní fotografie na co těšit. Galaxy S24 Ultra zoom by vám totiž měl vyrazit dech.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem RGcloudS bude Galaxy S24 Ultra disponovat teleobjektivem s optikou Gen4 a světelností mezi f/2.5 a f/2.9. Díky tomu by měl být schopen pořizovat fotografie se 150x zoomem, což by bylo o 50 % více ve srovnání se 100x přiblížením Space Zoom u aktuální Ultry.

Možná ještě zajímavější je to, že podle leakera by mohl mít teleobjektiv u Galaxy S24 variabilní zoom. Minulý měsíc společnost LG Innotek představila čočku teleobjektivu, která umožňuje plynulý rozsah zoomu od 4x do 9x, takže příští Ultra by se mohla chlubit něčím podobným.

Leaker dodal, že ačkoli teleobjektiv u Galaxy S24 bude mít podstatně lepší schopnosti přiblížení než jeho předchůdce, bude stále „jen“ tak dobrý jako ten, který má nabídnout telefon Xiaomi 13 Ultra. Vzhledem k tomu, že příští „vlajka“ čínského smartphonového obra bude představena na únorovém veletrhu MWC 2023, mohla by být vážnou hrozbou pro Galaxy S23 Ultra.

Řadu telefonů Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.