Zavřít reklamu

Jen několik dní před představením své příští vlajkové řady Galaxy S23 požádal Samsung o udělení ochranné známky pro novou displejovou technologii, která bude použita v budoucích produktech. Vypadá to, že jeho displejová divize Samsung Display vylepšuje svou již tak excelentní technologii OLED.

Jak si všiml web Galaxy Club, Samsung doma požádal o registraci ochranné známky Lifelike Pixel. O tom, jak bude tato technologie fungovat, můžeme v tuto chvíli jen spekulovat, lze však očekávat, že bude použita v budoucích OLED displejích korejského obra u smartphonů a tabletů. Nemusí však být omezena jen na tyto dvě kategorie zařízení, časem by se mohla dostat i na další zařízení, jako jsou displeje pro virtuální nebo rozšířenou realitu, notebooky nebo chytré hodinky.

Samsung si zažádal o registraci této ochranné známky ve stejný den, kdy si podal žádost o zapsání ochranné známky Flex Hybrid. Pod tímto názvem se skrývá nový typ OLED displeje, který se současně ohýbá a vysouvá. Je určen pro budoucí notebooky, které bude možné složit do mnohem menší velikosti, a korejský gigant jej ukázal (lépe řečeno jeho prototyp či koncept) na nedávno skončeném veletrhu CES 2023.

Pokud bychom si měli tipnout, termín Lifelike Pixel by mohl nějak souviset s vylepšenou reprodukcí barev prostřednictvím OLED displeje. V budoucnu by tuto technologii či funkci mohl Samsung Display dodávat i dalším výrobcům smartphonů, tabletů či jiných zařízení.

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.