Zavřít reklamu

Zakřivené obrazovky jsou již léta součástí mnoha telefonů Samsungu. Nutno dodat, že často i k nevoli nejednoho zákazníka. S dotykovým perem S Pen navíc dávají zakřivené displeje ještě menší smysl. Korejský obr si to konečně uvědomil, když výrazně zploštil strany své nové nejvyšší „vlajky“ Galaxy S23 Ultra.

Samsung v jednu chvíli zakřiveným displejem osazoval skoro každý vlajkový telefon. Asi tu nemusíme připomínat nevýhody takovéto obrazovky. Patří mezi ně zejména nepříjemné odrazy po stranách displeje, mnohem těžší shánění vhodné ochrany a někdy i vyšší náklady na opravu. To vše jen pro „prémiový“ vzhled.

Zásadní změna přišla s řadou Galaxy S20, jejíž modely měly po stranách pouze velmi mírné zakřivení. Řada Galaxy S21 tento nový designový přístup Samsungu udržela, s  loňským modelem Galaxy S22 Ultra se však korejský gigant vrátil do starých kolejí, zatímco Galaxy S22 a Galaxy S22+ byly zcela ploché. U Galaxy S23 Ultra to do jisté míry napravil – pro web 9toGoogle uvedl, že zakřivené sklo po stranách jeho obrazovky zmenšil o 30 %, výsledkem čehož je zvětšení zcela plochého povrchu o „plus minus“ 3 %. I když se to může zdát jako málo, v „reálu“ je tato změna velmi patrná. O našich prvních dojmech z Galaxy S23 Ultra si můžete přečíst zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.