Zavřít reklamu

Právě představený Galaxy S23 Ultra má být fotografickou špičkou. Ostatně má k tomu všechny předpoklady, kdy tím hlavním je samozřejmě 200MPx senzor. Je pravda, že ve většině případů využijete spíše jeho funkce skládání pixelů, jistě ale najdete i situace, kdy se vám hodí plné rozlišení.

Pokud totiž budete chtít mít ze scény co nejvíce detailů, tak se právě hodí se na 200 MPx přepnout. Kdybyste nevěděli jak, tak zde jednoduchý návod: V horním pásu nabídek klepněte na ikonu formátu. V základním nastavení tam pravděpodobně budete mít označení 3:4. Zde už vlevo najdete možnost zapnout 200 MPx, nově je zde ale i možnost pořídit 50MPx fotografii. A to je vše, teď už stačí jen stisknout spoušť.

Jste-li z nového Galaxy S23 Ultra nadšení právě kvůli jeho 200MPx fotoaparátu, se kterým budete chtít fotit především v plném rozlišení snímače, může vás zajímat i otázka, jak velké jsou fotografie, které produkuje. Může tomu být především proto, abyste věděli, jaké úložiště zařízení vlastně zvolit (na výběr je 256 GB, 512 GB a 1 TB). Když jsme měli možnost si telefon osahat, tak jsme pár fotografií na maximální rozlišení pořídili. Metadata prozrazují, že samozřejmě záleží na složitosti scény. Ta jednoduchá nemusí zabrat o moc víc jak 10 MB (v našem případě 11,49 MB), s náročnější scénou ale rostou požadavky na úložiště, takže se klidně dostanete i na dvojnásobek (19,49 MB).

Pak je zde samozřejmě ještě otázka RAW fotografie. Apple iPhony 14 Pro jsou hodně kritizované za to, že abyste mohli fotit jejich 48MPx fotoaparátem, musíte tak činit výhradně do RAWu. Takový snímek ale zabere klidně i 100 MB. V případě Galaxy S23 Ultra tedy můžete pořizovat fotografie jak do formátu .jpg, kdy se budete pohybovat v nižších desítkách MB, tak do RAWu ukládající formát .dng. V takovém případě ale počítejte s tím, že se dostanete klidně i přes 150 MB.

Dnes nejčtenější

.