Zavřít reklamu

Samsung je dnes ve světě Androidu nezpochybnitelným králem softwarových aktualizací, i když dříve tomu tak zdaleka nebylo. Korejský obr se loni rozhodl, že všechny jeho vlajkové lodě vydané v roce 2022 a 2021 a také vyšší modely řady Galaxy A vydané v loňském roce (konkrétně Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G a Galaxy A73 5G) dostanou čtyři upgrady Androidu.

Někteří výrobci smartphonů se v softwarové podpoře snaží Samsung napodobit (nejnověji například OnePlus), pravděpodobně proto, že si uvědomili, že to, co korejský gigant dělá, stojí za to kopírovat. Jak byste očekávali, čtyři upgrady Androidu obdrží i telefony Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra, které Samsung představí již ve středu.

Všechny modely Galaxy S23 poběží rovnou z krabičky na Androidu 13 a nadstavbě One UI 5.1. Poté, co dostanou poslední upgrade Androidu, tedy Android 17, bude následovat ještě rok bezpečnostních aktualizací, než oficiální softwarová podpora řady skončí (jednu či dvě aktualizace by mohla dostat i poté, pokud se objeví nějaká vážná bezpečnostní hrozba).

Budoucí majitelé jednoho z modelů Galaxy S23 tak budou dostávat aktualizace až do roku 2028, což je více než solidní. A kdo ví, možná se Samsung v nepříliš daleké budoucnosti rozhodne u svých zařízení nabízet pět upgradů operačního systému, čímž se zase ještě více přiblíží lídrovi v tomto ohledu, tedy Applu.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.