Zavřít reklamu

Abychom byli přesní, je třeba to určit trochu blíže – zejména evropští fanoušci chtějí Galaxy S23 a pravděpodobně tušíte proč. Debata na téma Exynos vs. Snapdragon je tu s námi tak dlouho, co se tyto čipy vyrábí. Nyní se ale prostě máme na co těšit a není to nic proti Samsungu. 

Vrcholné čipy Samsungu v posledních letech neodpovídají standardům stanoveným Qualcommem. Před třemi lety byly dokonce tak špatné, že se za to musel Samsung omluvit. Slíbil ale, že to příště udělá lépe, což se mu u Exynosu 2100 v řadě Galaxy S21 povedlo. Ten totiž neměl žádné na první pohled viditelné problémy.

Jenže nic netrvá věčně, protože Exynos 2200 obsažený v řadě Galaxy S22 byl špatný od samého začátku. Ostatně věděl to i Samsung, který jej distribuoval na méně trhů než v předchozích letech. Evropa se mu ale nevyhnula. Pravděpodobně i s ohledem na kauzu GOS, která řadu S22 provázela, pochopil Samsung, že tudy cesta nevede, a k radosti nás všech změnil strategii. Stále více to totiž skutečně vypadá, že Samsung čip Qualcommu použije v řadě S23 celosvětově, takže i u nás. Dokonce by mělo jít o speciálně odladěný čip Snapdragon Gen 2 s vyššími takty CPU a GPU.

Všechno zlé, je pro něco dobré 

Ať už je to s existencí Exynosu 2300 jakkoli, všichni fanoušci značky na těch trzích, kam dodával Samsung vrcholnou řadu svých telefonů s vlastními čipy, mají nyní důvod k radosti a na novinky společnosti se skutečně těšit. Jasně jim totiž odpadá obava o to, jak se čip Samsungu povedl, protože víme, že Snapdragon 8 Gen 2 je špičkou, což se tedy bude po právu očekávat i od celé řady S23, a to je jednoduše dobrá zpráva.

Zároveň je třeba dodat, že každý fanoušek Samsungu musí pořád doufat v to, že období náklonosti ke Qualcommu je jen dočasné. Je totiž správné a přínosné, aby telefony Galaxy měly čipy svého výrobce, tedy Samsungu, dělá to tak Apple, dělá to tak Google, jen prostě lépe, než se o to nyní snažil Samsung. Aktuální situace mu ale dává čas na to, soustředit se na budoucí čipy, na ty, které budou přítomny v Galaxy S24 a S25, kde se může skutečně vyšvihnout a konkurenci ukázat svá záda.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.