Zavřít reklamu

Na nedávno skončeném veletrhu CES 2023 představil Samsung různé OLED displeje pro smartphony a notebooky, včetně Flex Hybrid, Flex Slideable Solo a Flex Slidable Duet. Nyní korejský obr ukázal nový smartphonový OLED panel, který je možné složit jak dovnitř, tak ven.

OLED displej s názvem Flex In & Out, který vyrobila displejová divize Samsungu Samsung Display a který si mohl osahat web The Verge, disponuje 360stupňovým pantem, jenž dokáže obrazovku složit dovnitř i ven. Mluvčí Samsungu John Lucas také webu řekl, že displej používá nový typ pantu ve tvaru kapky, který vytváří výrazně méně viditelnou rýhu. Pomáhá také skládacímu zařízení v zavřeném stavu dosáhnout bezmezerového designu.

Není to údajně poprvé, co Samsung tento panel ukázal. Předtím se měl objevit na jihokorejském veletrhu IMID (International Meeting for Information Displays). Debutovat by podle dostupných úniků mohl v příštím Galaxy Z Foldu.

Současná generace skládaček Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 má pant ve tvaru písmena U, který vytváří znatelně viditelnou rýhu (i když to při používání není zásadní problém). Čínští rivalové, jako OPPO, Vivo nebo Xiaomi, začali ve svých ohebných telefonech nedávno používat kapkovitý design pantu a bylo by jen logické, kdy by je Samsung letos následoval.

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.