Zavřít reklamu

Minulý týden jsme přinesli první neoficiální informace o příští vlajkové skládačce Samsungu. Nyní tu máme nový únik, který zmiňuje Galaxy Z Fold5 fotoaparát.

Podle vietnamského webu The Pixel citovaného serverem SamMobile by mohl mít primární snímač Galaxy Z Foldu5 rozlišení 108 MPx. To by bylo velké vylepšení, neboť čtvrtý Fold disponuje „pouze“ 50MPx hlavním fotoaparátem (konkrétně postaveným na senzoru ISOCELL GN5, který používají také telefony Galaxy S22 a Galaxy S22+). 108MPx hlavní fotoaparát by mohl doprovázet 64MPx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a 12MPx ultraširokoúhlý objektiv. Připomeňme, že fotoaparát s rozlišením 108 MPx mají poslední tři generace modelu Galaxy S Ultra a také telefon Galaxy Note20 Ultra. I kvůli novému hlavnímu fotoaparátu by měl Fold5 nabrat na váze, konkrétně o 12 g na 275 g.

Web rovněž potvrdil, co říkal již dříve, a to že příští Fold bude mít vyhrazený slot na dotykové pero S Pen. Kromě toho se ve virtuálních kuloárech proslýchá, že telefon dostane do vínku nový design kloubu, díky němuž by měl mít jeho ohebný displej méně viditelnou rýhu. Uveden na scénu bude – podle všeho s Flipem páté generace – velmi pravděpodobně v létě.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.