Zavřít reklamu

Do éteru pronikly první střípky informací týkající se nástupce skládačky Galaxy Z Fold4, jejž by měl Samsung představit letos v létě. Podle nich bude mít Galaxy Z Fold5 slot na stylus a zvláštní čipset Snapdragon.

Podle vietnamského webu The Pixel citovaného serverem SamMobile bude Galaxy Z Fold5 (jako první skládací smartphone Samsungu) disponovat vyhrazeným slotem na dotykové pero S Pen a čipsetem s neobvyklým názvem Snapdragon 985 5G. O tomto čipu jsme dosud neslyšeli a neodpovídá ani novému značení špičkových Snapdragonů. Je tak mnohem pravděpodobnější, že v příštím Foldu bude tepat buď Snapdragon 8 Gen 2, nebo jeho (zatím neoznámená) varianta Plus.

Web dále tvrdí, že telefon bude vážit 275 g (což by bylo o 12 g více, než kolik váží Fold4) a že jeho tloušťka bude činit 6,5 mm (byl by tak o 0,2 mm tlustší než „čtyřka“). Tyto změny podle všeho souvisejí s přidáním slotu na S Pen.

O Galaxy Z Foldu5 v tuto chvíli není známo více, můžeme však očekávat, že nepřinese designovou ani hardwarovou revoluci a že bude „jen“ zdokonalenou verzí čtvrtého Foldu, jako byl ten zdokonalenou verzí třetího Flipu. Samsung to totiž v posledních letech hraje hodně na jistotu, a to nejen u vlajkových zařízení (například řada Galaxy S23 má oproti Galaxy S22 přinést jen velmi málo změn, stejně tak telefony střední třídy Galaxy A54 5G a A34 5G).

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.