Zavřít reklamu

Před několika lety rozšířila společnost Samsung svou řadu vlajkových smartphonů o další model, který byl označen jako „Ultra“. Stalo se tak jak u řady Galaxy S, tak u řady Galaxy Note. Přestože druhá jmenovaná byla již definitivně ukončena, Samsung se rozhodl pokračovat v odkazu Galaxy Note modelem Galaxy S22 Ultra. 

Uvedením nového špičkového telefonu společnost Samsung ještě více diverzifikovala svou řadu vlajkových lodí. V podstatě zde máme Ultru, která reprezentuje to nejlepší ve spojení s S Penem, základní řadu, která je plnohodnotným high-endem, plus skládačky Z Fold a Z Flip bodující svými konstrukcemi. Druhý zmíněný model sice do high-endu spadá svou cenou, ne pro všechny ale už svou výbavou.

Ultra namísto řady Galaxy A 

Aby nedošlo ke kanibalizaci prodeje, musel Samsung najít správnou rovnováhu mezi všemi těmito modely. U zařízení, jako jsou Galaxy S20, Galaxy S21 a Galaxy S22, jsme viděli, že všechny tyto modely skutečně jsou schopny vyniknout samy o sobě natolik, aby nezastínily ostatní. Společnost dokázala, že je více než schopna tento vzorec převzít a zdokonalit pro více iterací. Nic nenasvědčuje tomu, že by v uvádění tří samostatných modelů vlajkových lodí Galaxy S nepokračovala i v příštích letech. Možná je ale na čase, aby Samsung tento vzorec zopakoval u svých skládacích smartphonů.

Řada Galaxy Z Flip se pro to zdá být ideálním kandidátem. Cena začínající na 27 490 Kč je pro model Ultra dostatečně vysoká. U modelu Galaxy Z Fold, jehož cena již začíná na 44 490 Kč, totiž může být poněkud obtížné šplhat ještě výše. Samsung by mohl dokonce snížit startovací cenu svého skládacího telefonu, aby byl pro zákazníky dostupnější, a zároveň dát těm, kteří potřebují více, možnost koupit si model Ultra – jít tedy vlastně jinou cestou, než představit ohebný telefon řady Galaxy A.

V čem by byla Ultra lepší? 

Předpokládejme, že se tak stane už tento rok a my se dočkáme Galaxy Z Flip5 Ultra. Co by mohl Samsung nabídnout, aby tento model vynikl sám o sobě? Vnější displej je nedílnou součástí skládacího zařízení typu véčka. Vyjma toho by to chtělo lepší fotoaparáty a výdrž baterie.

Jenže je velice pravděpodobné, že taková vylepšení by vyžadovala, aby byl telefon těžší a tlustší, než jsou stávající modely. A je toto právě to, co skutečně chceme? Zákazníci, kteří mají potřebu jen toho nejlepšího by tento kompromis mohli akceptovat. Pro ty, kterým stačí „základ“, budou jistě spokojeni jen s tím, co si pro ně Samsung připraví v modelu Galaxy Z Flip5.

Oba modely by v ideálním případě měly nabídnout podobnou úroveň odolnosti a zachovat si stupeň voděodolnosti. Měly by také používat stejné prémiové materiály. V konečném důsledku platí, že za co si zaplatíte, to také dostanete. Samozřejmě by bylo ideální odvíjet to od nižší ceny základní verze, a ne pouze navyšovat cenu případné Ultry, jenže vzhledem k aktuální ekonomické situaci je to velice těžké. Z logiky věci by ale mohlo být skutečně užitečnější rozšířit řadu Galaxy Z namísto toho, aby nějaké skládací zařízení proniklo do řady Galaxy A.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.