Zavřít reklamu

Zatímco na oficiální představení Galaxy S23 stále čekáme, už se objevují zvěsti o vlajkovém smartphonu Samsungu roku 2024. Jako vždy můžeme očekávat, že společnost bude zlepšovat výkon fotoaparátu svých špičkových telefonů, což bude platit i pro Galaxy S24. 

Telefony Samsungu již nyní nabízejí nejlepší možný výkon fotoaparátu se zoomem, přičemž jasným šampionem je zde Galaxy S22 Ultra. Podle Ice Universe bude ale Galaxy S24 Ultra údajně vybaven ještě lepším snímačem fotoaparátu s teleobjektivem a vylepšeným mechanismem jeho zoomu. Zatím však není jasné, o jaké nové řešení zoomu se vlastně bude jednat. Tušit se dá ale mnohé.

Společnost LG Innotek nedávno představila nový mechanismus teleobjektivu fotoaparátu, který nabízí plynulý rozsah zoomu od 4x do 9x. To znamená, že můžete pořizovat ostré snímky při všech úrovních zoomu, počínaje 4x a konče 9x, a to podobně jako u specializovaných digitálních fotoaparátů nebo digitálních zrcadlovek.

Pokud se společnosti Samsung podaří přinést takovýto fotoaparát se zoomem v modelu Galaxy S24 Ultra, mohlo by to být až neuvěřitelné. Ostatně toto už je v mobilních telefonech také přítomno, a to v případě značky Sony. Protože od Galaxy S23 Ultra se pak očekává navýšení rozlišení hlavního širokoúhlého fotoaparátu na 200 MPx, tak by právě rok 2024 nahrával do karet tomu, že se Samsung bude snažit vylepšit právě teleobjektiv.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.