Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 zbývá již jen několik týdnů, takže do éteru o ní uniká stále více detailů, případně je zveřejňuje sám korejský obr. Ten dnes vypustil oficiální videoupoutávky, které odhalují, že se u řady zaměřil na výkon fotoaparátu v noci, a nyní přinesl web SamMobile informace o některých jejích nových fotografických funkcích. Galaxy S23 fotoaparáty budou prostě špičkové.

Některá z těchto vylepšení budou podle webu exkluzivní pro nejvyšší model, tedy S23 Ultra, a jednou z nich má být schopnost natáčet časosběrná videa oblohy, která prý bude stavět na funkcích astrofotografie, jež Samsung zpřístupnil na stávajících modelech Galaxy S Ultra prostřednictvím aplikace Expert RAW. Není však jasné, jestli funkce astrofotografie ponechá oddělené prostřednictvím zmíněné aplikace, nebo je přidá do výchozí fotoaplikace řady Galaxy S23.

Řada má také uživatelům umožnit větší kontrolu nad parametry snímání. Smartphony Samsungu nabízejí již dlouhou dobu pokročilý fotorežim Pro a nyní má být tento režim zpřístupněn pro přední fotoaparát.

A konečně, řada Galaxy S23 má umožnit ukládání RAW kopií snímků v rozlišení 50 MPx. V současnosti mohou smartphony Samsungu ukládat RAW kopie fotografií pořízených v režimu Pro pouze ve výchozím rozlišení (na většině zařízení je to 12 MPx), nikoli v plném rozlišení hlavního snímače. SamMobile u této funkce však dodává, že si není jistý tím, že ji budou podporovat všechny modely.

S ohledem na minulost můžeme očekávat, že některé z výše uvedených funkcí budou prostřednictvím softwarových aktualizací zpřístupněny na starších „vlajkách“ Samsungu poté, co bude řada Galaxy S23 uvedena na trh. To se očekává v polovině příštího měsíce, přičemž představena bude začátkem února.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.