Zavřít reklamu

Od chvíle, co se Qualcomm zmínil, že jeho čipy Snapdragon bude od letošního roku používat více zařízení Galaxy, některé neoficiální zprávy tvrdily, že Exynos 2300 je mrtvý a že Samsung bude celosvětově ve své příští vlajkové řadě Galaxy S23 používat exkluzivně čipset Snapdragon 8 Gen 2 (nebo jeho speciální verzi). Objevily se však i jiné zprávy, které říkaly, že Exynos 2300 mrtvý není a že by jej mohl korejský obr použít v „nevlajkových“ zařízeních. Nyní do éteru pronikla informace, která potvrzuje, že Exynos 2300 skutečně existuje a že bude pohánět příští zařízení řady Galaxy FE.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem RGcloudS je Exynos 2300 „naživu“ a Samsung jím hodlá osadit smartphone Galaxy S22 FE a tablet Galaxy Tab S8 FE. Obě zařízení budou podle něj uvedena na scénu v rámci akce Galaxy Unpacked 2023 – Part 2, která se prý bude konat v srpnu. (Jeho „první část“, v rámci níž Samsung představí řadu Galaxy S23, proběhne v únoru.)

Leaker doplnil, že Galaxy S22 FE nahradí telefon Galaxy A74, že se bude chlubit 108MPx snímačem ISOCELL HM6 (což by byl vskutku významný upgrade oproti S21 FE – ten používá 12MPx hlavní fotoaparát) a že bude stát podobně jako u nás nedostupný Galaxy A73 5G. Dodal také, že v rámci Galaxy Unpacked 2023 – Part 2 by mohla být představena také tabletová řada Galaxy Tab S9.

Smartphony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.