Zavřít reklamu

29Na základě dostupných informací byly nejdříve uveřejněny 3D CAD rendery designu připravované řady Galaxy S23, nyní je její vzhled v podstatě potvrzen uniklými propagačními materiály. Ukazují modely Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. 

Magazín 91Mobiles zveřejnil marketingové snímky řady Galaxy S23, které konkrétně propagují modely Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra a ukazují i stávající nositelná zařízení Samsungu, jako jsou Galaxy Buds2 Pro a Galaxy Watch5. Galaxy S23+ je zde vyobrazen v růžové barvě, zatímco Galaxy S23 Ultra je vidět v zelené barvě.

Samsung u nové řady kompletně odstraní design výstupu fotoaparátu, který jsme viděli u modelů Galaxy S21 a Galaxy S22. Galaxy S23+ má nyní design, který více odpovídá loňskému Galaxy S22 Ultra. Zařízení má i mírně zakřivené hrany. Očekává se, že Galaxy S23 bude mít identický design, i když s menšími celkovými rozměry, a to logicky kvůli menší velikosti jeho displeje.

Samsung-Galaxy-S23-Samsung-S23-Ultra-signature-colorways-

Oproti tomu Galaxy S23 Ultra vypadá velmi podobně jako předchůdce, který převzal vzhled řady Note. Došlo však k jemným změnám, jako jsou kroužky kolem fotoaparátu v barvě těla. Galaxy S22 Ultra má kolem zadních fotoaparátů tyto kroužky v černé barvě. Zařízení má v displeji stále průstřel pro přední fotoaparát, zde by se údajně mělo jednat o vylepšený 12MPx snímač s AF.

Charakteristické barvy 

Tento únik informací prakticky potvrzuje předchozí dohady ohledně barevných variant novinek. Charakteristickou a nejčastěji vyobrazovanou barvou Galaxy S23 Ultra bude zelená. Galaxy S23 se bude lákat zejména na světle zlatou/růžově zlatou barvu, kdy čistě růžová bude signální barevnou variantou modelu Galaxy S23+. Všechny tři smartphony se samozřejmě budou dodávat ve více barevných variantách, ale barvy, které jsou zde zmíněny, budou jejich hlavními, což znamená, že je společnost bude zdůrazňovat ve svých marketingových a propagačních materiálech.

Ještě ale něco k displejům novinek. Podle tipéra Ahmeda Qwaidera budou mít modely Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra obrazovky Super AMOLED s maximálním jasem až 1750 nitů. To je tedy nakonec méně než očekávaných 2 000 nitů, jak naznačovala předchozí zpráva. Přesto je dobré vidět, že i základní Galaxy S23 dostane stejnou kvalitu obrazovky jako varianty Plus a Ultra. Kromě toho se u modelu Galaxy S23 zvyšuje i kapacita baterie. Přístroj bude údajně poháněn 3 900mAh baterií, která však bude stále omezena na 25W rychlé nabíjení. Galaxy S23+ dostane také větší kapacitu baterie, a to 4 700 mAh. To je u obou modelů navýšení jejich kapacity baterie o 200 mAh. U druhého zmíněného však bude i nadále podpora pro 45W rychlé nabíjení.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.