Zavřít reklamu

Samsung by mohl být dalším výrobcem smartphonů, který na svých zařízeních nabídne satelitní připojení. To již nyní nabízejí Huawei a Apple (druhý zmíněný konkrétně na iPhonech 14).

Web Phandroid, který s informací přišel, neupřesňuje, které zařízení korejského obra dostane tuto funkci jako první. Stojí nicméně za zmínku, že Google plánuje přidat podporu pro satelitní konektivitu do Androidu 14, tedy příští rok.

Huawei a Apple přidaly satelitní připojení do svých zařízení prostřednictvím specializovaného hardwaru. Jestli totéž učiní i Samsung, není v tuto chvíli jasné. Stojí za zmínku, že mobilní operátoři jako T-Mobile pracují na implementaci satelitní konektivity do stávajících zařízení, které takovýto hardware nemají, prostřednictvím sítě Starlink. To však spíše souvisí s rozšiřováním pokrytí pro zákazníky v odlehlých oblastech než s nabídkou nouzové služby, která není vázána na sítě operátorů. Tyto koncepty nicméně vycházejí z podobných technologií a neměly by se vzájemně vylučovat.

Uvidíme, jestli Samsung satelitní připojení nabídne dříve, než Google funkci zpřístupní v příštím Androidu. Možná nebude chtít příliš zaostávat za Huawei a Applem a může se ještě předtím pokusit přijít s vlastním řešením, ať už hardwarovým, či softwarovým.

Související články

Dnes nejčtenější

.