Zavřít reklamu

Již od minulého měsíce víme, že Samsung vyvíjí novou bezdrátovou nabíjecí podložku, která bude zřejmě představena spolu s řadou Galaxy S23 začátkem příštího roku. Bluetooth certifikace nyní odhalila její název, z nějž vyplývá, že by měla mít funkce platformy pro chytrou domácnost SmartThings.

Podle v těchto dnech zveřejněné Bluetooth certifikace se bude příští nabíjecí podložka Samsungu nazývat SmartThings Station. Dříve byla známa jen pod modelovým označením EP-P9500. Certifikace toho o nabíječce příliš neodhalila, prakticky jen to, že bude podporovat standard Bluetooth 5.2. To každopádně znamená, že půjde o více než jen obyčejnou nabíjecí podložku pro smartphony a hodinky Galaxy.

Jaké funkce platformy SmartThings bude nabíječka mít, o tom můžeme v tuto chvíli jen spekulovat. Mohla by však uživatelům například umožňovat sledovat stav nabíjení jejich zařízení Galaxy prostřednictvím aplikace SmartThings nebo nabíječku ovládat na dálku – zapínat ji či vypínat nebo nastavovat jiné parametry. Ať tak či onak, měla by být představena spolu s řadou Galaxy S23 v lednu nebo únoru příštího roku.

Samsung se v poslední době na SmartThings zaměřuje čím dál více a chce z ní učinit preferovanou platformu pro chytrou domácnost. Na nedávno skončeném letošním ročníku SDC (Samsung Developer Conference) oznámil integraci s novým standardem pro chytrou domácnost Matter a lepší interoperabilitu s platformou Google Home. Kromě toho také přidal ještě více nástrojů SmartThings do nové aplikace Režimy a rutiny v rámci nadstavby One UI 5.0.

Nejlepší nabíječky pro mobily koupíte zde

Dnes nejčtenější

.