Zavřít reklamu

Samsung letos na jaře řekl, že plně podporuje nový standard pro chytrou domácnost Matter, a slíbil jeho brzkou integraci se svou platformou SmartThings. Během letošního ročníku konference SDC (Samsung Developer Conference), která proběhla před dvěma týdny, společnost uvedla, že platforma dostane podporu standardu před koncem roku. Nyní korejský obr oznámil, že se tak už právě stalo.

Standard Matter podporuje nejnovější verze aplikace SmartThings pro Android. Prostřednictvím ní mohou uživatelé ovládat zařízení chytré domácnosti, které jsou s tímto standardem kompatibilní. Druhá a třetí generace centrálních jednotek pro chytrou domácnost SmartThings Hub a Aeotec Smart Home Hub dostanou podporu standardu přes OTA aktualizaci. Jako centrální jednotky SmartThings Hub s podporou standardu budou fungovat vybrané ledničky Samsungu s dotykovými displeji a chytré televizory.

SmartThings využívá funkci Matteru Multi-Admin pro plnou integraci s platformou Google Home. To znamená, že oba ekosystémy chytré domácnosti jsou vzájemně plně kompatibilní. Když uživatel přidá zařízení pro chytrou domácnost na jednu platformu, objeví se také v druhé aplikaci, když je otevřena.

Samsung je jedním z prvních členů organizace CSA (Connectivity Standards Alliance), která je zodpovědná za vývoj a propagaci standardu Matter. Kromě něj a Googlu jsou jejími členy i další technologičtí giganti jako Apple, ARM, MediaTek, Qualcomm, Intel, Amazon, LG, Logitech, TCL, Xiaomi, Huawei, Vivo, Oppo, Zigbee nebo Toshiba.

Produkty chytré domácnosti koupíte zde

Dnes nejčtenější

.