Zavřít reklamu

Jedním z hlavních taháků příští nejvyšší vlajkové lodě Samsungu Galaxy S23 Ultra bude nepochybně 200MPx fotoaparát. Podle všeho bude postaven na ještě neoznámeném senzoru ISOCELL HP2. Nyní se v éteru objevil únik, který naznačil, jak dobrý by mohl být.

Podle srovnávacích fotografií, které zveřejnil dnes již legendární leaker Ice universe, bude moci 200MPx fotoaparát Galaxy S23 Ultra pořizovat podstatně ostřejší snímky než 108MPx senzor, který používají současná a minulá Ultra. Obrázek pořízený 200MPx fotoaparátem je jasně detailnější, otázkou však je, jestli takto zvýšený detail bude pro většinu uživatelů užitečný. S23 Ultra bude totiž pravděpodobně používat funkci pixelu binningu a ve výchozím nastavení pořizovat fotky v rozlišení 12,5 MPx a na kvalitě obrazu bude v tomto režimu záležet nejvíce. Podle staršího úniku Ice universe Samsung u telefonu nenabídne možnost fotit v rozlišení 50 MPx.

Galaxy S23 Ultra by se v oblasti fotoaparátu mohl chlubit i teleobjektivem se stabilizací obrazu pomocí posuvu senzoru. Telefon bude jinak podle všeho – stejně jako ostatní modely řady Galaxy S23 – používat čipset Snapdragon 8 Gen 2, mít prakticky stejný design a rozměry jako „budoucí předchůdce“ i stejnou velikost displeje (tedy 6,8 palců) a v neposlední řadě také stejnou kapacitu baterie (tedy 5000 mAh). Řada bude velmi pravděpodobně představena v lednu nebo únoru příštího roku.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.