Zavřít reklamu

Na vlajkové lodě společnosti Samsung pro rok 2022 v podobě řady Galaxy S22 se pomalu zapomíná, protože zde máme nové hvězdy v podání Galaxy Z Flipu4 a Z Foldu4. A protože i o nich už víme vše, bude svět nyní ubírat zrak na začátek roku 2023, kdy by měl Samsung představit svou řadu Galaxy S23. A možná to bude trochu nuda. 

Pár zvěstí a úniků informací už zde máme, a ty nejnovější pořád vlastně jen naznačují, že konkrétně model Galaxy S23 Ultra by mohl být zatím nejnudnější aktualizací vlajkové lodi od společnosti Samsung za poslední roky, alespoň co se jeho designu týče. Společnost totiž dost možná neprovede na zařízení žádné designové změny. Na druhou stranu je třeba říci – vadí to vůbec?

Galaxy S23 Ultra bude vypadat stejně jako předchůdce 

Podle twitterového leakstera Ice universe se velikost Galaxy S23 Ultra ve srovnání s předchůdcem téměř nezmění, protože rozdíl má být pouze nepatrných 0,1 až 0,2 mm. Telefon má mít údajně stejný 6,8palcový displej s rozlišením 3088 x 1440 pixelů a baterii s kapacitou 5000 mAh, přičemž jeho tloušťka bude činit 8,9 mm.

Není to ale vlastně nijak překvapivé zejména s ohledem na to, že Galaxy S22 Ultra přinesl nejvýraznější mezigenerační změnu designu modelu Ultra, takže není příliš důvodu tento vzhled hned po roce zase měnit. Aktuální vlajková loď samozřejmě vychází z řady Note, a to nejen designem ale i integrací S Penu. Samsung navíc již dříve potvrdil, že tuto DNA budou mít nyní všechny modely Galaxy S Ultra. 

I kvůli tomuto lze s dostatečnou jistotou říci, že Galaxy S23 Ultra nebude posouvat žádné designové hranice. Ke změnám ale přece jen dojde, i když především pod kapotou. Očekává se, že zařízení bude vybaveno čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 s nadstavbou One UI 5.1 na palubě (jak to bude v Evropě, je otázkou, ve hře je pořád Exynos 2300). Objevily se také zvěsti o tom, že Galaxy S23 Ultra bude mít 200megapixelový fotoaparát. Samsung možná využije i novější snímač otisků prstů v displeji pro zvýšení jeho přesnosti. Design tedy zůstane, jinak se ale bude jednat o maximálně vybavenou mobilní „bestii“. 

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.