Zavřít reklamu

O fotoaparátu příštího nejvyššího vlajkového modelu Samsungu Galaxy S23 Ultra víme z úniků z posledních měsíců už poměrně dost a nyní tu máme další. Ten naznačuje, že příští Ultra by mohla být prvním smartphonem korejského obra, jehož teleobjektiv se bude pyšnit technologií stabilizace obrazu s posuvem senzoru.

Samsung technologii stabilizace obrazu s posuvem senzoru podle všeho testuje minimálně od loňského roku, dosud však chyběly jakékoli detaily. Nyní společnost požádala Světovou organizaci duševního vlastnictví o registraci patentu na nový teleobjektiv s technologií posuvu senzoru, což zvyšuje šanci, že jej Galaxy S23 Ultra použije jako první.

Samsung je, pokud se týče stabilizace obrazu pomocí posuvu senzoru, trochu pozadu, protože jeho rivalové, jako např. Apple, tuto technologii ve svých špičkových telefonech již použili. Korejský gigant je na druhou stranu zase jedním z mála smartphonových výrobců, kteří ve svých špičkových smartphonech nabízejí periskopový teleobjektiv s optickým zoomem. A jak se zdá, své silné stránky chce dále využít.

Pokud bude Galaxy S23 Ultra skutečně disponovat teleobjektivem s technologií stabilizace obrazu pomocí posuvu senzoru, není jasné, jestli ji Samsung bude chtít použít i u jiných fotoaparátů, jako je hlavní 200MPx modul. Bez ohledu na to je teleobjektiv tím, který může dosáhnout 10x optického přiblížení (a 100x hybridního zoomu), a stabilizace obrazu na těchto úrovních přiblížení by pravděpodobně znamenala obrovský rozdíl. Tato technologie by měla umožnit, aby přiblížené snímky měly vyšší kvalitu za různých světelných podmínek. Pokud příští Ultra tuto technologii mít nebude, uvidíme ji pravděpodobně u jiných budoucích modelů Galaxy.

Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.