Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, příští nejvyšší vlajková loď Samsungu Galaxy S23 Ultra se bude chlubit 200MPx fotoaparátem, který bude podle neoficiálních zpráv postaven na zatím neoznámeném senzoru s názvem ISOCELL HP2. Nyní o něm uniklo více detailů.

Podle dnes už legendárního leakera Ice universe bude mít nový 200MPx snímač „na 100 %“ velikost 1/1.3“, velikost pixelů 0,6 mikronu a světelnost objektivu f/1.7. U současných 200MPx senzorů Samsungu ISOCELL HP1 a HP3 jsou první dva uvedené údaje odlišné – první zmíněný má velikost 1/1.22“ a velikost pixelů 0,64 μm, zatímco u druhého je to 1/1.4“ a 0,56 μm. Nový senzor tak bude „sedět“ téměř přesně uprostřed.

Galaxy S23 Ultra by měl zdědit design fotoaparátu po současném modelu Ultra a zachovat si 10MPx periskopový teleobjektiv, kterým byla osazena i loňská Ultra. Jinak by měl mít i stejný celkový design a používat vylepšenou čtečku otisků prstů. S pravděpodobností hraničící s jistotou jej bude – tak jako ostatní modely řady Galaxy S23 – pohánět příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2. Řada bude podle všeho uvedena na scénu zkraje příštího roku.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.