Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu nový 200MPx fotosenzor. Nese název ISOCELL HPX a mimo jiné podporuje natáčení videa v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu a disponuje technologií Tetra 2 Pixel, která umožňuje fotografovat v rozlišeních 50 a 12,5 MPx pro různé světelné podmínky.

Jak si možná vzpomínáte, příští nejvyšší model řady Galaxy S23 S23 Ultra by měl mít jako první telefon Samsungu 200MPx fotoaparát. Pravděpodobně to však nebude právě ISOCELL HPX, protože jej korejský obr oznámil v Číně a podle všeho bude určený výhradně pro tamní zákazníky.

ISOCELL HPX dostal do vínku pixely o velikosti 0,56 mikronu a jednou z jeho předností je to, že může mít zmenšenou plochu o 20 %. Senzor dokáže využít 200MPx rozlišení v dobře osvětlených místech, díky technologii pixel binning (hardwarové sdružování pixelů) však také umí pořizovat snímky v rozlišení 50 MPx (při velikosti pixelů 1,12 mikronu) v hůře osvětlených oblastech. Kromě toho dokáže spojit ještě více pixelů do jednoho o velikosti 2,24 mikronu pro 12,5MPx režim v prostředích s ještě slabším osvětlením. Senzor mimoto podporuje natáčení videí v rozlišení 8K při 30 fps, autofokus Super QPD, duální HDR a funkci Smart ISO.

Připomeňme, že ISOCELL HPX je v pořadí již třetím 200MPx senzorem Samsungu. Prvním byl ISOCELL HP1, představený loni v září, a druhým ISOCELL HP3, uvedený na scénu letos začátkem léta. Tím, kterým by měla být osazena příští Ultra, je údajně ISOCELL HP2.

Související články

Dnes nejčtenější

.