Zavřít reklamu

Ano, je před námi ještě poměrně dlouhé čekání, ale proč si jej nezkrátit porovnáním stávající generace Galaxy S22 Ultra proti té připravované v podobě Galaxy S23 Ultra, když už zde máme tolik úniků informací? Na cestě jsou totiž poměrně zásadní vylepšení, která samozřejmě udělají z nové vlajkové lodě Samsungu jeden z nejlepších smartphonů na trhu. 

Design 

U základních modelů řady Galaxy S23 se předpokládá vlastně jen změna designu jeho zadní strany, která bude v oblasti fotoaparátů vypadat jako stávající Galaxy S22 Ultra, nebo bude celý modul podobný tomu u Galaxy Z Foldu4. Galaxy S23 Ultra bude ale o něco delší a širší než S22 Ultra, což by údajně mohlo být kvůli většímu snímači fotoaparátu.

Bez ohledu na to leaker Ice Universe tvrdí, že velikost Galaxy S23 Ultra se oproti S22 Ultra téměř nezmění, pouze se zvětší o 0,1 až 0,2 mm, velikost 5000mAh baterie zůstane, takže tloušťka 8,9 mm bude také shodná. Na základě některých uniklých renderů S23 Ultra se zdá, že by nový telefon mohl mít o něco hranatější hrany, díky čemuž by telefon mohl být méně kluzký na držení. Všechno dohromady to ale znamená, že novinka bude aktuální generaci hodně podobná, což vzhledem k tomu, že Galaxy S22 Ultra nastolil nový form factor, vlastně nijak nevadí.

Displej 

Již Samsung Galaxy S22 Ultra měl jednu z nejlepších obrazovek, jaká kdy byla v telefonu použita, a to díky mimořádně jasnému 6,8palcovému panelu AMOLED a dynamické obnovovací frekvenci 120 Hz. U modelu Galaxy S23 Ultra leaker Ice Universe tvrdí, že se obrazovka mírně změní, ale zatím nezachází do žádných podrobností.

Měla by zůstat velikost, tedy 6,8 palců i rozlišení 3088 x 1440 pixelů. Je možné, že by Samsung mohl v modelu S23 Ultra provést nějaká vylepšení funkce Always On displeje, ale také možná zapracuje na jasu. I když má aktuální model jas 1 750 nitů, iPhony 14 Pro mají 2 000 nitů. Displeje pro iPhony přitom dodává Applu právě displejová divize Samsungu.

Fotoaparáty 

Všichni jistě víme, že rozlišení není všechno. Ale i tak je vzrušující slyšet, že by Galaxy S23 Ultra mohl mít hlavní 200MPx snímač. To by znamenalo výrazné vylepšení oproti aktuálním 108 MPx. Tuto zvěst navíc již uvedlo více zdrojů a Samsung by díky tomu mohl získat silného konkurenta pro 48MPx hlavní fotoaparát iPhonů řady 14 Pro. Když opět zmíníme leakera Ice Universe, tak je podle něho 200MPx fotoaparát „100% potvrzen“, ale uvidíme, co to bude znamenat pro výslednou kvalitu fotografií a pro fotografování do formátu RAW, stejně jako pro Space Zoom. Očekává se, že se opět vrátí duální teleobjektiv s 3x a 10x optickým zoomem, stejně jako 40MPx selfie kamera, kde se moc novinek nedočkáme. U teleobjektivu by ale mohla být lepší stabilizace.

Výkon 

Galaxy S23 Ultra by měl být jedním z prvních telefonů s novým čipem Snapdragon 8 Gen 2, který slibuje velký výkonnostní skok. Únik o něm tvrdí, že by mohl mít „ultra-vysokofrekvenční“ verzi schopnou dosáhnout rychlosti 3,4 až 3,5 GHz. Současný Snapdragon 8 Plus Gen 1 dosahuje taktu 3,2 GHz. Únik navíc zmiňuje i to, že vylepšený grafický procesor by mohl překonat výkon iPhonu 14 Pro (A16 Bionic), ale toto se nezdá jako příliš reálné. Zatím není jasné, zda Samsung použije svůj vlastní čip Exynos 2300. My bychom byli určitě rádi, kdyby ne.

Software 

Je v podstatě jisté, že Galaxy S23 Ultra bude mít rovnou po vybalení z jeho krabice Android 13. Tato verze se zaměřuje na věci, jako je stabilita, změny oprávnění a personalizace designu Material You, spolu s lepším zabezpečením a ochranou soukromí. Mezi další zajímavosti patří podpora prostorového zvuku. Aktualizace na Android 13 by se měl dočkat i Galaxy S22 Ultra, i když termín není ještě upřesněn. Pravděpodobně by se tak ale mělo stát ještě před příchodem modelu S23 Ultra na trh. Samozřejmostí je pak nadstavba Samsungu s označením One UI 5.0.

Sečteno a podtrženo 

Podle dosavadních úniků to tedy vypadá, že by Samsung Galaxy S23 Ultra mohl vypadat téměř stejně jako S22 Ultra. Vnitřní vylepšení by však mohla tuto vlajkovou loď na dlouhou dobu postavit do role jednoho z nejlepších telefonů se systémem Android, který si lze koupit. Hodně ale bude záležet i na cenové politice a tom, jestli i Samsung nebude razantně zdražovat. Představení novinkové řady se očekává na přelomu ledna a února roku 2023, a my vás do té doby budeme informovat o všech podrobnostech, které kolem nové vlajkové řady jihokorejského výrobce vyplují na povrch.

Telefon Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.