Zavřít reklamu

Po necelém roce, kdy Samsung uvedl na scénu světově první 200MPx fotosenzor, představil už i svůj druhý senzor s tímto rozlišením. Nese název ISOCELL HP3 a podle korejského obra jde o snímač s vůbec nejmenší velikostí pixelů.

ISOCELL HP3 je fotosenzor s rozlišením 200 MPx, velikostí 1/1,4“ a velikostí pixelů 0,56 mikronu. Pro srovnání: ISOCELL HP1 má velikost 1/1,22“ a jeho pixely jsou velké 0,64 μm. Samsung tvrdí, že snížení velikosti pixelů o 12 % umožňuje, aby se nový senzor vešel do více zařízení, a že modul zabírá o 20 % méně místa.

Nejnovější 200MPx snímač Samsungu je také schopen natáčet videa v rozlišení 4K při 120 snímcích za sekundu a 8K videa při 30 fps. Oproti 108MPx senzorům společnosti dokáží její 200MPx snímače nahrávat 8K videa s minimální ztrátou v zorném poli. Kromě toho se nový senzor chlubí mechanismem automatického ostření Super QPD. Všechny pixely v něm mají schopnost automatického ostření. Používá jedinou čočku přes čtyři sousední pixely k detekci fázových rozdílů v horizontálním i vertikálním směru. Výsledkem toho má být rychlejší a přesnější autofokus.

Díky technologii pixel binning je senzor schopen pořizovat 50MPx snímky s velikostí pixelů 1,12 μm (režim 2×2) nebo 12,5MPx fotky (režim 4×4). Podporuje též 14bitové fotografie s až 4 biliony barev. Podle Samsungu jsou vzorky nového senzoru již dostupné pro testování, přičemž hromadná produkce má začít ještě letos. V jakém smartphonu by mohl debutovat, není v tuto chvíli známo (patrně to však nebude telefon Samsungu).

Související články

Dnes nejčtenější

.