Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 je sice ještě daleko, z různých úniků z posledních týdnů však o ní již víme mnohé, zejména pak o nejvyšším modelu. I když kompletní specifikace nějakého modelu Galaxy unikají obvykle až těsně před jeho představením, již nyní unikl soupis parametrů standardní verze Galaxy S23. Vyplývá z něj, že oproti Galaxy S22 se dočkáme jen minima změn.

Podle spolehlivého leakera Yogeshe Brara bude Galaxy S23 disponovat Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,1 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Očekává se, že rámečky kolem displeje budou o něco tenčí než u předchůdce. Telefon má pohánět příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2, který doplní 8 GB operační a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti.

Zadní fotoaparát má být trojitý s rozlišením 50, 12 a 10 MPx, přední kamerka 10megapixelová. Některé úniky nicméně naznačují, že selfie fotoaparát bude mít rozlišení o něco vyšší, konkrétně 12 MPx. Baterie má mít kapacitu 3900 mAh (to se shoduje s předchozími úniky) a podporovat 25W „rychlé“ nabíjení a 15W bezdrátové nabíjení. Softwarově má být telefon nepřekvapivě postaven na Androidu 13 a nadstavbě One UI 5.

Z výše řečeného vyplývá, že Galaxy S23 se oproti „budoucímu předchůdci“ bude lišit jen velmi málo. Konkrétně rychlejším čipsetem a o něco vyšší kapacitou baterie. Doufejme, že Brar se v něčem mýlí a vylepšení bude nakonec více (třeba v oblasti fotoaparátu), protože takto bychom o Galaxy S23 mohli jen stěží mluvit jako o „nové vlajce“. Řada Galaxy S23 bude podle všeho představena v lednu nebo únoru příštího roku.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.