Zavřít reklamu

Do éteru unikla informace, že příští vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2 bude mít „vysokofrekvenční“ variantu, jež by mohla mít vyšší výkon než nový čip Applu A16 Bionic, který používá ve výkonnějších modelech iPhone 14 Pro. S touto informací konkrétně přišel spolehlivý leaker Digital Chat Station.

Ten na své domovské sociální síti Weibo uvedl, že „vysokofrekvenční“ varianta Snapdragonu 8 Gen 2 by mohla dorazit někdy v příštím roce. Tento čip by podle něj mohl dosáhnout frekvence (podle všeho má na mysli hlavní procesorové jádro) 3,4–3,5 GHz. Pro srovnání: hlavní jádro aktuálního vlajkového čipu Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1 běží na maximální frekvenci 3,2 GHz. V kombinaci s údajným novým grafickým čipem by vyšší varianta příštího špičkového Snapdragonu prý mohla „trhnout“ nový čip Applu A16 Bionic, který pohání výkonnější modely iPhonu 14, tedy iPhone 14 Pro a 14 Pro Max.

Snapdragon 8 Gen 2 bude s největší pravděpodobností představen na tradiční konferenci Qualcommu Snapdragon Summit, který společnost pořádá v polovině listopadu. Podle dřívějších úniků bude čipset vyráběn 4nm procesem společnosti TSMC a bude mít neobvyklou konfiguraci procesorové jednotky. Jako první jej bude údajně používat řada Xiaomi 13, kterou by mohla následovat nová „vlajka“ OnePlus. S pravděpodobností hraničící s jistotou bude pohánět i příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23.

Dnes nejčtenější

.