Zavřít reklamu

Qualcomm před několika týdny představil nový vlajkový čip Snapdragon 8+ Gen 1 a již pilně pracuje na jeho nástupci (s pravděpodobným názvem) Snapdragon 8 Gen 2. Nyní o něm do éteru pronikly první informace.

Snapdragon 8 Gen 2 bude podle známého leakera Digital Chat Station disponovat dosti neobvyklou konfigurací procesorových jader, konkrétně jedním velkým jádrem Cortex-X3, dvěma středně velkými jádry Cortex-A720, dvěma taktéž středně velkými jádry Cortex-A710 a třemi malými jádry Cortex-A510. Bude to tedy podle všeho vůbec první mobilní čipset používající čtyřclusterovou procesorovou konfiguraci, ty současné totiž používají tříclusterovou. O grafické operace se má starat čip Adreno 740, který prý bude postaven na stejné architektuře jako současné Adreno 730 (pravděpodobně však bude běžet na vyšší frekvenci).

Jádra Cortex-X3 a Cortex-A720 by měla nabídnout až o 30 % vyšší výkon oproti jádrům X1 a A78 z roku 2020 a menší skok oproti současnému Snapdragonu 8 Gen 1. Snapdragon 8 Gen 2 by měl být jako Snapdragon 8+ Gen 1 vyráběn 4nm procesem TSMC, což znamená, že nemůžeme očekávat velké zvýšení frekvence jader. Uveden na scénu bude pravděpodobně v prosinci a jako první by jej mohla používat řada Xiaomi 13.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.