Zavřít reklamu

Jak si jistě vzpomínáte, Google v květnu představil své první chytré hodinky Pixel Watch. Moc o nich však tehdy neprozradil. Následné úniky odkryly jejich klíčové hardwarové specifikace a nyní tu máme po delší době nový únik, který tentokrát odhaluje jejich cenu.

Podle zdrojů webu 9to5Google bude 40mm varianta Pixel Watch s LTE konektivitou stát v USA 399 dolarů (zhruba 9 800 Kč). To by bylo o celých 70 dolarů více, než za kolik se v zemi prodává stejná varianta nových hodinek Samsungu Galaxy Watch5. Vzhledem k tomu, že Pixel Watch nebudou podle všeho disponovat špičkovým hardwarem či nějakými exkluzivními funkcemi, neměly by být pro řadu Galaxy Watch5 velkou konkurencí.

Připomeňme, že Pixel Watch by měly používat několik let starý čip Samsungu Exynos 9110, který prý doplní 2 GB operační a 32 GB interní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 300 mAh. Kromě toho by hodinky měly mít GPS, sadu senzorů pro sledování sportovních aktivit a fyzické kondice, snímač srdečního tepu i senzor SpO2, který měří okysličení krve. Softwarově je bude nepřekvapivě pohánět systém Wear OS (buď ve verzi 3 nebo 3.5). Na trh by měly být – společně se smartphony řady Pixel 7 – uvedeny příští měsíc.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.