Zavřít reklamu

Právě dnes začal prodej nových skládacích telefonů Samsungu, jejichž uvedení bylo doprovozeno i novou generací chytrých hodinek společnosti. Právě Galaxy Watch5 a Watch5 Pro nám dnes s jejich vstupem na trh dorazily i do redakce, a tak je můžeme začít testovat. Ještě předtím se ale podívejte na to, co vlastně obsahují jejich balení a jak hodinky vůbec vypadají ze všech stran i v přímém vzájemném porovnání.

Galaxy Watch5 přišly ve velikosti 40mm ve verzi LTE, stříbrné barvě a s fialovým silikonovým řemenem. Co se týče toho pro mnohé zajímavějšího modelu, tedy Galaxy Watch5 Pro, dorazil nám ten ve verzi 45 mm LTE v Gray Titanium barvě doprovozené krémovým silikonovým řemenem s motýlkovou sponou vyvedené také z titanu. Obě balení jsou si velice podobná, protože s ohledem na jiný model shodně uvnitř najdete vlastně jen několik brožur s manuálem a informacemi o zárukách, přičemž nechybí nabíjecí kabel s magnetickým „pukem“ na konci, který se sám přichytí ke spodní straně hodinek. Víc toho v balení nečekejte.

Funkčně jsou obě zařízení také totožná, protože model Pro přišel o otočnou lunetu verze Galaxy Watch4 Classic (srovnání také chystáme), a odlišují se od sebe prakticky jen fyzicky – velikostí pouzdra, použitými materiály, ale také samozřejmě velikostí baterie. Galaxy Watch5 i Watch5 pro disponují jedinečným senzorem Samsung BioActive Sensor, díky němuž začíná nová éra digitálního monitoringu zdraví. Senzor, který se poprvé představil v řadě Galaxy Watch4, využívá jediný čip s unikátní konstrukcí a má trojí funkci – funguje jako optický snímač tepu, elektrický snímač tepu a nástroj pro analýzu bioelektrického odporu současně. Výsledkem je podrobný monitoring srdeční činnosti a dalších údajů. Na displeji hodinek se zobrazí například kromě obvyklé tepové frekvence i saturace krve kyslíkem či aktuální hladina stresu. Kromě toho si uživatelé můžou změřit krevní tlak a EKG.

Na rozdíl od mnoha jiných chytrých hodinek není model Galaxy Watch5 zdaleka jen vylepšenou verzí fitness náramků určených hlavně k samotnému cvičení. Nové hodinky nabízejí podstatně víc, mimo jiné při monitoringu regenerační fáze po fyzické aktivitě. O celkové stavbě těla, a tím pádem i celkovém zdraví toho hodně prozradí funkce měření složení těla, kdy uživatel zjistí přesný poměr jednotlivých složek organismu a na základě tohoto měření si může stanovit osobní plán cvičení. Samozřejmostí je dlouhodobé sledování a hodnocení vývoje.

Galaxy Watch5 40mm je možné zakoupit v grafitové, růžovo-zlaté a stříbrné (s fialovým páskem) barvě. Galaxy Watch5 44mm jsou k dostání v grafitové, safírově modré a stříbrné (s bílým páskem) barvě. Model Galaxy Watch5 Pro se prodává v černé a šedé titanové variantě s průměrem 45 mm. Ceny najdete níže.

  • Galaxy Watch5 40 mm, 7 499 Kč  
  • Galaxy Watch5 40 mm LTE, 8 499 Kč  
  • Galaxy Watch5 44 mm, 8 199 Kč  
  • Galaxy Watch5 44 mm LTE, 9 499 Kč  
  • Galaxy Watch5 Pro, 11 999 Kč  
  • Galaxy Watch5 Pro LTE, 12 999 Kč 

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.