Zavřít reklamu

Není to něco, s čím se většina uživatelů setkává příliš často, ale přesunutí zařízení se systémem Wear OS z jednoho telefonu na druhý je bez nadsázky utrpením. Neexistuje žádný mechanismus pro přenos hodinek ze starého smartphonu na nový – můžete je jen resetovat a znovu nastavit od začátku. Rozborka aplikace Služby Google Play provedená webem XDA Developers nyní odhalila, že Google pracuje na způsobu, jak tento proces zefektivnit. Možná již brzy bude možné zálohovat a obnovovat data z Wear OS.

Web XDA Developers zjistil, že betaverze aplikace Služby Google Play ve verzi 22.32.12 obsahuje řadu odkazů na zálohy nositelných zařízení. Funkce je evidentně v raných fázích vývoje, jelikož je zde také několik nových souvisejících návrhů, které jsou momentálně prázdné. Nově objevené řetězce též ukazují, že zálohy Wear OS budou označeny jako funkce Google One, takže je pravděpodobné, že půjde o podobný proces jako při zálohování telefonu pomocí této funkce.

Hodinky Galaxy Watch běžící na Wear OS zálohování a obnovu dat již nabízejí, jde však o funkci Samsungu, nikoli Googlu. Funkce nezálohuje aplikace stažené prostřednictvím obchodu Google Play ani nastavení zařízení související s těmito aplikacemi, takže pokud se na svých hodinkách spoléháte na hodně služeb Googlu, moc vám nepomůže.

V tuto chvíli není jasné, co přesně bude tato nová funkce zálohovat, nebo jak hladký bude proces obnovy dat z cloudu do hodinek. Při troše štěstí bude přesun vašich hodinek s Wear OS z jednoho telefonu na druhý o něco kratší a snadnější. Je důležité mít také na paměti, že jako u většiny nových funkcí, které byly objeveny z rozborek aplikací, může nějakou dobu trvat, než tato spatří světlo světa.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.