Zavřít reklamu

Na Google I/O 2022 společnost skutečně potvrdila to, o čem už byli mnozí dlouhou dobu přesvědčeni. Pixel Watch budou, i když ne hned. Dočkali jsme se totiž jen jejich ukázky, která víceméně potvrdila, že ony ztracené hodinky, jejichž fotkami byla plněna média po celém světě, jsou skutečně ony připravované chytré hodinky Googlu.

Design hodinek sází na zaoblené pouzdro, které je vyrobeno z recyklované nerezové oceli. Na pozici 3. hodiny je ovládací korunka a nad ní tlačítko, nechybí ani snadno vyměnitelné řemínky, které jsou však podle všeho proprietární. Víme, že hodinky podporují LTE, protože vyžadují služby stejné sítě jako připojený telefon a že jsou vodotěsné do 50 m. Hodinky Pixel Watch budou také vybaveny technologií NFC pro platby v rámci služby Google Wallet, takže bude snazší nechat si svou peněženku doma.

Co se týče fitness funkcí, hodinky mají senzory pro průběžné sledování srdečního tepu a spánku s možností připojení k účtu Fitbit pro sdílení metrik. Navíc integrace Fitbitu bude s hodinkami Pixel Watch hlubší. Znamená to, že uživatelé budou mít přístup k dalším podrobnostem, jako jsou minuty aktivní zóny atd. Uživatelé také budou moci využívat rozhraní API Health Connect, které umožní sdílení zdravotních údajů mezi službami Fitbit, Google Fit a Samsung Health.

Wear OS bude disponovat aplikací Mapy, Asistentem Google a aplikacemi z obchodu Google Play. To je ale bohužel vše, co nám bylo o hodinkách během Google I/O sděleno. Vypadá to, že na další informace o dalších funkcích si budeme muset ještě chvíli počkat. Možná až do podzimu letošního roku, kdy by je měl Google uvést na trh. Kolik by měly stát nesdělil.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.