Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Google v rámci květnové vývojářské konference Google I/O odhalil také nové vlajkové smartphony Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Mnoho o nich však neprozradil, zřejmě proto, že na trh se mají dostat až na podzim. Nyní do éteru unikly informace o jejich fotoaparátech.

Podle leakera Parase Guglaniho bude Pixel 7 jako primární fotoaparát používat 50MPx snímač Samsungu ISOCELL GN1 a 12MPx ultraširokoúhlý snímač Sony IMX381. Pixel 7 Pro prý k této sestavě přidá ještě 48MPx teleobjektiv postavený na snímači ISOCELL GM1. Přední kamerka (založená na senzoru ISOCELL 3J1) má mít u obou poněkud nezvyklé rozlišení 10,87 MPx.

Pixel 7 a Pixel 7 Pro by jinak měly disponovat OLED displeji z dílny Samsungu s velikostí 6,4 a 6,71 palců a obnovovací frekvencí 90 a 120 Hz, prémiovými skleněnými zády, novou generací čipsetu Google Tensor, minimálně 128 GB vnitřní paměti, do displeje zabudovanou čtečkou otisků prstů, stereo reproduktory a stupněm krytí IP68. Softwarově je bude nepřekvapivě pohánět Android 13.

Související články

Dnes nejčtenější

.