Zavřít reklamu

Již za chvíli Samsung v rámci dnešního Galaxy Unpacked představí nové ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Díky záplavě úniků z posledních doby o nich víme první poslední, takže nás korejský gigant odpoledne asi jen těžko překvapí. Nicméně zbývá ještě „dořešit“ pár detailů. Jedním z nich je poddisplejový fotoaparát, který bude podle posledního úniku méně viditelný než minule.

Poddisplejový fotoaparát je novodobým „zlatým grálem“ výrobců smartphonů. Jako první se objevil v telefonu ZTE Axon 20 5G před dvěma lety a v rámci skládacích smartphonů debutoval v Galaxy Z Foldu3. Problém je, že dnešní poddisplejové fotoaparáty jsou poměrně dost viditelné, protože hustota pixelů v oblasti obrazovky, kde se nacházejí, není příliš vysoká. To platí i o aktuálnímu Foldu. Jeho nástupce by však v tomto směru měl přinést výrazné zlepšení.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Samsung Rydah by mohl být vylepšený poddisplejový fotoaparát čtvrtého Foldu jedním z jeho vůbec největších vylepšení. Oblast kolem něj prý bude mít tentokrát mnohem vyšší hustotu pixelů, konkrétně 132 ppi (u „trojky“ je to pouze 94 ppi), takže by měl být podstatně lépe skrytý a lépe splynout se zbytkem telefonu. Samsung vyšší hustoty pixelů údajně docílil tím, že poddisplejový fotoaparát tentokrát používá rozptýlené subpixely místo hromadných. Podle dostupných úniků bude mít také výrazně vyšší rozlišení, a to 16 MPx (vs. 4 MPx u třetího Foldu). Kromě nových ohebných telefonů má Samsung dnes uvést na scénu i chytré hodinky Galaxy Watch5 a sluchátka Galaxy Buds2 Pro.

Telefony řady Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.