Zavřít reklamu

Samsung již ve středu uvede na scénu své očekávané hardwarové novinky, konkrétně ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, řadu hodinek Galaxy Watch5 a sluchátka Galaxy Buds2 Pro. My si v tomto článku shrneme vše, co víme o Galaxy Watch5 a Watch5 Pro.

Oba modely Galaxy Watch5 by se od aktuální hodinkové řady Samsungu neměly po stránce designu prakticky lišit. Snad největším rozdílem by měla být absence otočné lunety u modelu Pro. Standardní model by jinak měl být dostupný ve velikostech 40 a 44 mm, zatímco model Pro v jediné, a to 45 mm. Pokud jde o specifikace, standardní model má dostat do vínku AMOLED displej s velikostí 1,19 palců a rozlišením 396 x 396 px a model Pro zobrazovač stejného typu s úhlopříčkou 1,36 palců a rozlišením 450 x 450 px. Displej vyššího modelu by mělo chránit sklo ze safíru.

Oboje hodinky má pohánět loňský čipset Exynos W920, který by v případě modelu Pro mělo doplnit až 16 GB interní paměti (kapacita operační paměti v tuto chvíli není známa). S pravděpodobností hraničící s jistotou se oba modely budou nabízet v LTE a Bluetooth variantách, přičemž LTE varianta u modelu Pro by měla podporovat funkci eSIM.

Kapacita baterie prý bude u standardního modelu činit 276 mAh (40mm verze) a 391 mAh (44mm verze), což by bylo oproti předchůdcům poměrně výrazné zlepšení (ty konkrétně disponují bateriemi s kapacitou 247 a 361 mAh), u modelu Pro pak má kapacita narůst na úctyhodných 572 nebo 590 mAh (díky tomu na jedno nabití údajně vydrží 3 dny). Vylepšen by měl být i nabíjecí výkon, a to z 5 na 10 W. Softwarově má hodinky pohánět systém Wear OS 3.5 a nadstavba One UI Watch 4.5.

Dále by Galaxy Watch5 měly mít senzor pro měření tělesného složení těla, senzor EKG a není vyloučeno, že se budou chlubit snímačem tělesné teploty. Podle všeho budou prachuvzdorné a vodotěsné podle standardu IP68. Aby byly informace kompletní, zbývá nám ještě uvést údajnou cenu. U standardního modelu by měla začínat na 300 eurech (asi 7 400 Kč) a u „pročkového“ na 490 eurech (zhruba 12 tisíc Kč). Jako nové „ohýbačky“ by tak měly být meziročně dražší (více viz zde).

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.