Zavřít reklamu

Samsung ve středu představí řadu hardwarových novinek, podle všeho ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, chytré hodinky Galaxy Watch5 a sluchátka Galaxy Buds2 Pro. My si v tomto článku shrneme vše, co do této chvíle víme o příštím Flipu.

Galaxy Z Flip4 by se stejně jako příští Fold neměl od svého předchůdce příliš lišit. Největším rozdílem z hlediska designu by měl být tenčí kloub a s tím související méně viditelná rýha na ohebném displeji, o trochu štíhlejší tělo a o něco větší vnější displej (spekuluje se o velikosti minimálně 2 palce; u aktuálního Flipu je to 1,9 palců). Telefon se má nabízet ve čtyřech barvách, a to fialové (Bora Purple), světle modré, růžově zlaté a černé (v edici BESPOKE pak bude údajně dostupný ve více než sedmi desítkách dalších barevných variant).

Pokud jde o specifikace, čtvrtý Flip by měl dostat do vínku 6,7palcový displej typu Dynamic AMOLED 2X s rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí a aktuální vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1, který bude podle všeho spárovaný s 8 GB operační a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti (na některých trzích by měl být dostupný s 512GB úložištěm).

Fotoaparát má být dvojitý s rozlišením 12 MPx, přičemž druhým bude s pravděpodobností hraničící s jistotou „širokáč“. Přední kamerka by měla mít rozlišení 10 MPx. Součástí výbavy má být na boku umístěná čtečka otisků prstů, stereo reproduktory a NFC a neměla by chybět ani voděodolnost podle standardu IPX8. Baterie by měla disponovat kapacitou 3700 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem bude podle všeho Android 12 s nadstavbou One UI 4.1.1.

Jak z výše řečeného vyplývá, příští Flip by měl oproti „trojce“ nabídnout jen málo vylepšení. Těmi hlavními by měly být výkonnější čipset a větší baterie spolu s rychlejším nabíjením. Stejně jako u sourozence má i u něj dojít k meziročnímu nárůstu ceny. Ve variantě se 128GB úložištěm se bude údajně prodávat za 1 080 eur (přibližně 26 500 Kč) a ve verzi s 256 GB za 1 160 eur (asi 28 500 Kč). Pro srovnání: cena Flipu3 při vstupu na trh začínala na 1 049 eurech. Pokud Samsung skutečně chce, aby se skládací smartphony staly mainstreamem, zvýšení cen jeho příštích skládaček by k tomu rozhodně nepřispělo.

Telefony řady Samsung Galaxy Z koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.