Zavřít reklamu

Mapy Google dostaly v poslední době řadu užitečných funkcí, jako je možnost sledovat kvalitu ovzduší, widget zobrazující místní provoz nebo vylepšení režimu Street View. Nyní Google do aplikace přidává další novinky, které se týkají dominant světových metropolí, cyklistů a sdílení polohy.

První novinkou jsou „fotorealistické letecké pohledy“, které připomínají Google Earth a které poskytují pohled z ptačí perspektivy na téměř 100 dominant v metropolích jako Londýn, New York, Barcelona nebo Tokio. Možná si vzpomínáte na nový režim Immersive View, který Google představil v rámci své květnové konference Google I/O – toto je podle něj první krok ke spuštění tohoto režimu. Chcete-li nový pohled zobrazit, vyhledejte v mapách dominantu/pamětihodnost a přejděte do sekce Fotky.

Mapy také přidávají některé nové triky pro cyklisty. Podrobné detaily o cyklistických trasách, jako jsou změny nadmořské výšky a typ silnice (hlavní či vedlejší pruh) jim poskytnou více informací, než vyrazí na cestu. Při plánování trasy mohou Mapy také upozornit na strmá stoupání nebo schodiště. Toto všechno by mělo znamenat, že cyklisté nenarazí na cesty, které budou náročnější, než si představovali.

Poslední novinkou je šikovná možnost v rámci sdílení polohy. Pokud s vámi někdo sdílí polohu, Mapy vám nyní umožní nastavit upozornění pro to, když dosáhnou přednastavené destinace nebo orientačního bodu v její blízkosti. Osoba sdílející polohu bude informována, když si takové notifikace nastavíte. Bude si také moci sdílení polohy vypnout a zabránit komukoli v nastavení upozornění. Díky tomuto přídavku nebudete muset neustále kontrolovat telefon, abyste věděli, že někdo blízký dorazil na místo určení. Aktualizaci přidávající do Map letecké pohledy dominant a vylepšené sdílení polohy již Google začal vydávat. Pokud jde o novinky pro cyklisty, ty mají být dostupné v následujících týdnech.

Související články

Dnes nejčtenější

.