Zavřít reklamu

Globálně populární navigační aplikace Mapy Google dostala v poslední době několik nových užitečných funkcí, jako například nový pohled nebo vylepšení režimu Street View. Nyní do ní přibyla další novinka: index kvality ovzduší (AQI).

Za tímto účelem do aplikace přibyla nová mapová vrstva, do které se uživatel dostane klepnutím na kruhové tlačítko přímo pod vyhledávací lištou a kolotočovou nabídkou návrhů. Zelená ikona AQI se zobrazuje v pravém dolním rohu vedle veřejné dopravy, informací o COVID-19 a přírodních požárech.

Po vstupu do vrstvy s kvalitou ovzduší se oddálí aktuální zobrazení map. Nad největšími lokacemi se objeví špendlíky a klepnutím na libovolně barevně odlišenou tečku se ukáže konkrétní místo. Uživatel uvidí index kvality ovzduší, což je ukazatel měřící zdraví vzduchu (v USA má podobu stupnice od 0–400+), spolu s radami pro venkovní aktivity, kdy byly informace naposledy aktualizovány a odkazy na další informace. Novou funkci začal Google pro mobilní verzi Map vydávat v USA, do dalších zemí by se měla dostat v následujících dnech či týdnech.

Mapy Google v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.