Zavřít reklamu

Režim Street View v Mapách Google dostává u příležitosti 15. výročí několik nových funkcí. Konkrétně jde o možnost prohlížet si historická data na Androidu a iOS a nástroj Street View Studio.

Mapy Google ve své webové verzi zavedly v roce 2014 možnost vidět v rámci Street View starší snímky. Možnost „cestovat zpět v čase“ nyní přichází na zařízení s Androidem a iOS. Do mobilního Street View bude za tímto účelem přidáno tlačítko „Zobrazit více dat“, které otevře „kolotoč“ starších snímků pro danou lokaci. Snímky v tomto oblíbeném režimu mohou sahat až do roku 2007.

Google do Street View nově zavádí i funkci s názvem Street View Studio, která uživatelům umožňuje rychle a hromadně publikovat sekvence 360stupňových snímků. Než tak uživatelé učiní, mají k dispozici finální náhled. Snímky je možné filtrovat podle názvu souboru, místa a stavu zpracování a po dokončení může uživatel dostávat upozornění z prohlížeče. Americký technologický gigant kromě toho testuje novou Street View kameru, která je podstatně menší než ty, jež používal doposud. Tento ultrapřenosný systém váží necelých 7 kg a podle Googlu je velký asi jako domácí kočka.

Nová kamera je modulární, což Googlu umožňuje do ní podle potřeby přidávat komponenty jako LiDAR, které dokáží shromažďovat snímky s ještě užitečnějšími detaily, jako jsou výmoly nebo značení jízdních pruhů. Lze ji také připevnit k jakémukoli vozidlu se střešním nosičem a ovládat z mobilního zařízení. Do ostrého provozu bude nasazena příští rok.

Související články

Dnes nejčtenější

.