Zavřít reklamu

Mapy Google jsou dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších navigačních aplikací na světě. Nabízejí mnoho užitečných funkcí a v poslední době se stále více mění na digitalizovanou verzi reálného světa (i díky novince s názvem Immersive View). My vám dnes přinášíme 6 tipů a triků, o kterých jste předtím možná nevěděli a které se vám jistě budou hodit.

Vyhledání nejbližšího vakcinačního centra COVID-19

Ještě jste se nebyli očkovat proti onemocnění COVID-19? Mapy Google vám pomohou to napravit. Stačí, když do vyhledávače zadáte covid test, načež vám „vyjede“ seznam nejbližších očkovacích center ve vašem okolí.

Mapy_Google_tipy_1

Měření vzdálenosti mezi dvěma místy

Dalším užitečným tipem je měření vzdálenosti mezi dvěma lokacemi. Klepněte na mapě na místo, které není názvem nebo ikonou, a podržte je. Objeví se červený špendlík. Následně klepněte do pravého spodního rohu a vyberte možnost Změřit vzdálenost. Objeví se černý kroužek. Ten nyní nasměrujte do dalšího bodu, čímž se změří vzdálenost mezi oběma lokacemi (vzdálenost v metrech či kilometrech se zobrazuje vlevo dole). Další body lze přidávat klepnutím možnost Přidat bod v pravém dolním rohu.

Sdílení polohy v reálném čase

Mapy Google umožňují sdílet vaši současnou polohu v reálném čase. Můžete ji sdílet na dobu od jedné hodiny po tři dny či neomezeně. Postup je následující:

  • Klepněte na svou profilovou ikonu v pravém horním rohu.
  • Vyberte možnost Sdílení polohy.
  • Klepněte na volbu Sdílet polohu.
  • Vyberte osobu, s níž chcete svou aktuální polohu sdílet.
  • Zvolte, na jak dlouho ji chcete sdílet.

Změna navigační ikony

Věděli jste, že si v Mapách Google můžete změnit navigační ikonu? Výchozí ikonou je modrá šipka, tu je však možné změnit na příhodnější ikonu vozidel, konkrétně osobního vozu, pick-upu a SUV. Tuto změnu provedete velmi jednoduše: v rámci navigace klepněte na modrou navigační šipku a následně si vyberte ze tří zmíněných možností.

Prohlížení historie a její mazání

Mapy Google ukládají každé vaše vyhledávání na mapě, takže se k němu můžete později vrátit. Historii vyhledávání zpřístupníte klepnutím na vaši profilovou ikonu, otevřením Nastavení a klepnutím na možnost Historie map. V tomto menu lze též každou položku mazat, což je při delším používání aplikace téměř nutností (lze si také nastavit automatické mazání).

Přehrávání hudby během navigace

Věděli jste, že během navigace si můžete pouštět hudbu? Zapnete ji takto: otevřete Nastavení→Nastavení navigace→Zobrazit ovládací prvky přehrávání médií a následně vyberte mediální aplikaci (může to být Spotify, YouTube Music nebo Apple Music). Ovládací prvky zvoleného přehrávače hudby poté najdete ve spodní části obrazovky navigace.

Dnes nejčtenější

.