Zavřít reklamu

Google v posledním roce zaměřil větší než obvyklou pozornost na widgety. Ať už se jedná o redesign klasických analogových hodin, nebo třeba nové nástroje na sledování všeho od restaurací ve vašem okolí po aktuální stav baterie, je jasné, že widgety u amerického technologického giganta momentálně „frčí“. Nyní dostávají nový (a velmi užitečný) widget jeho Mapy.

Na rozdíl od předchozích zástupců na domovské obrazovce pro Mapy, které se zaměřovaly hlavně na rychlé načítání vašich oblíbených míst, je nový widget mapou, která se nepřetržitě aktualizuje, aby zobrazovala místní dopravní podmínky ve vašem okolí. Dokonce je možné jediným klepnutím tlačítka mapu přibližovat a oddalovat (samozřejmě bez nutnosti otevírat samotnou aplikaci). Widget bude podle Googlu dostupný v příštích týdnech.

Mapy Google dostaly v poslední době řadu nových funkcí, například nový režim, vylepšený režim Street View nebo možnost sledovat kvalitu ovzduší. Pokud je globálně populární navigační aplikace vaším každodenním společníkem, možná oceníte tento článek.

Související články

Dnes nejčtenější

.