Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S22 Ultra si vede poměrně dobře. V dubnu byl nejprodávanějším smartphonem s Androidem, ale jako jediná vlajková loď Samsungu se dostal do první desítky nejprodávanějších chytrých telefonů. A přestože jihokorejský technologický gigant tomuto trhu s ohledem na celkové dodávky vládne, v segmentu vlajkových lodí je jasným vítězem Apple.

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, ale jeho prodeje zařízení samozřejmě zahrnují všechny modely, a to od těch velmi levných telefonů až po prémiová skládací zařízení. Pro představu, Galaxy S22 Ultra si vedl lépe než jakékoli jiné zařízení se systémem Android, ale jak jsme vás informovali, se značným náskokem ho zastínily hned čtyři modely iPhone. A bohužel to nevypadá, že by Samsung mohl tento trend nějak výrazněji zvrátit, pokud nebude ochoten více riskovat.

Design 

Trh se smartphony se systémem Android se dříve pyšnil smyslem pro „svobodné experimentování“. Koneckonců stejný tvůrčí prostor a svobodomyslný přístup vedl k vývoji skládacích telefonů. Ale přestože má tato strategie své výhody, problém je v tom, že Samsung nebyl vždy zrovna tím, který by překypoval odvahou. Zrušením řady Note a její kombinací s řadou Galaxy S se ale trefil do černého. Jenže zase se držel až příliš u země, kdy výhody Notu dal jen nejvybavenějšímu modelu. Kdyby S Pen obsahovaly i zbývající modely řady S22, pravděpodobně by jejich popularita narostla.

Funkce 

Na jednu stranu je třeba kvitovat snahu společnosti, že přináší prémiové funkce vrcholné řady S i té méně vybavené řady A. Na druhou stranu ti, kteří, nechtějí utratit za nový telefon svou měsíční mzdu, sáhnou po nižším modelu, který jim díky tomu pořád přináší mnohé benefity vyšších řad. Právě tímto si ale Samsung kanibalizuje vlastní nabídku prémiových telefonů, a logicky nemůže dosáhnout takových čísel, jako Apple. Ten má ve svém portfoliu jediný telefon střední třídy, kterým je iPhone SE.

Kult prémiové značky 

Mnozí si potřebují cosi dokazovat, a i když by jim bylo vlastně jedno, jaký telefon vlastní, a to i v případě, že by jim dokonce přinesl více benefitů než iPhone, musí vlastnit iPhone, protože ten přece určuje společenský statut. Samozřejmě je nutné říci, že se to bude lišit region od regionu. Obecně ale Apple platí za prémiovou značku, protože jeho produkty jsou drahé. A jak je vidět, lidi mají pořád peněz dost, když si mohou dovolit utrácet za telefony více jak 20 tisíc Kč (cena samozřejmě může být zkreslena různými nabídkami operátorů atd., a to zejména na americkém trhu). Skládací telefony Samsungu pak sice udávají trend v zařízeních této konstrukce, ale masivního úspěchu, aby zasáhly do TOP 10, ještě nedosáhly.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.