Zavřít reklamu

Všichni víme, že hodnota smartphonů časem klesá, u některých rychleji než u ostatních. Mezi ty, které hodnotu ztrácejí rychleji, patří i modely aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy S22. Konkrétně ji ztrácejí téměř třikrát rychleji než iPhone 13.

Web SellCell analyzoval výkupní hodnoty u řad Galaxy S22, iPhone 13 a Google Pixel 6 v průběhu prvního a druhého měsíce od jejich uvedení na trh. Zjistil, že první zmíněná řada ztratila po dvou měsících v průměru 51,1 % své hodnoty, zatímco iPhone 13 pouze 16,4 %. U Pixelu 6 to pak bylo 43,5 %. To, že zástupce Applu je v tomto srovnání suverénně nejlepší, není až tak velké překvapení, o iPhonech je totiž známo, že si svou hodnotu udržují po delší dobu.

Web ve svém blogovém příspěvku podrobně popisuje, jak se trend snižování hodnoty vyvíjí v prvním a druhém měsíci po uvedení konkrétního modelu na trh. Vypadá to, že výkupní hodnota Galaxy S22 ve druhém měsíci již ale tolik neklesá. Výše řečené by vás mělo zajímat pouze v případě, že jste majitelem Galaxy S22, který si další smartphone od Samsungu nekoupí. Výměna vaší „vlajky“ za jiný telefon jinde bude stát mnoho peněz, takže lepší možností vždy bude výměna starého Samsungu za nový, jelikož korejský obr nabízí již nějakou dobu jedny z nejlepších výkupních programů. Nemusíte přitom přímo k němu, ale klidně i k autorizovaným prodejcům.

Galaxy S22 s výkupním bonusem koupíte zde

Dnes nejčtenější

.