Zavřít reklamu

Skládací telefony jsou zde s námi již nějaký ten rok. Samsung je v tomto ohledu jasný lídr, ale už i ostatní výrobci se začínají snažit, i když převážně jen na čínském trhu. Pokud tedy uvažujete o koupi ohebného telefonu, třeba i toho právě z dílny jihokorejského výrobce, tady máte tři pro a proti k tomu, proč tak učinit. 

3 důvody, proč koupit ohebný telefon 

Dostanete velký displej v kompaktním těle 

Jedná se asi o to nejzásadnější, co vám ohebné telefony přinesou. V případě Z Flipu dostanete skutečně malé zařízení, po jehož otevření se vám zobrazí plnohodnotný displej. V případě modelu Z Fold pak máte k dispozici už tak velký displej s tím, že po otevření zařízení z něho uděláte vlastně spíše tablet. Prakticky tak máte dvě zařízení v jednom, díky čemuž je i obhajitelná ta vyšší cena Foldu.

3 důvody, proč koupit ohebný telefon 

Jedná se o největší technologickou inovaci 

Aktuální smartphony jsou všechny stejné. Málokterý výrobce přijde s nějakou originální podobou. Všechna zařízení mají podobný vzhled, funkce, možnosti. Skládací zařízení jsou ale něco jiného, Bodují nejen originálním vzhledem, ale také samozřejmě pojetím. Jejich displeje nejsou dokonalé, ale mají příslib budoucích vylepšení. Přece jen jsme teprve na začátku cesty toho nového podsegmentu smartphonů. A kdo ví, třeba budou jednou tyto konstrukce udávat trendy a na jejich první generace budeme vzpomínat jako na revoluční.

3 důvody, proč koupit ohebný telefon 

Více úloh najednou 

Další velkou výhodou takového skládacího zařízení je, že se skvěle hodí pro multitasking – zejména v případě Foldu. Představte si to jako práci na dvou monitorech. V jednom rohu máte Excel, ze kterého můžete číst informace, zatímco v druhém rohu máte otevřený dokument Word, ve kterém zpracováváte data. Nebo si to vezměte s ohledem na zábavu: Na jedné straně máte otevřený například WhatsApp, zatímco na druhé straně se přehrává video na YouTube. Je to praktičtější než na zařízeních s menším displejem, i když i ty to samozřejmě umí.

3 důvody, proč nekoupit ohebný telefon 

Ohebný displej s rezervami 

Ta největší přednost je i největším nedostatkem. Pokud přistoupíte na hru skládacích zařízeních, jsou zde dvě věci, které se vám nemusí úplně líbit. Prvním je kloub, který zejména v otevřeném stavu nemusí vypadat úplně vzhledně, tím druhým je pak displej. Samsung se jej snaží pořád zdokonalovat, aktuální třetí generace Z Foldu a Z Flipu ale prostě mají uprostřed svého displeje drážku, kde se displej přehýbá. Musíte si na ni zvyknout, víc s tím neuděláte. Nevadí to ani tak vizuálně, jako při dotyku, a to zejména pokud chcete na svém Foldu něco kreslit. Má jej ale samozřejmě i Flip, jen na menší ploše.

Galaxy_Z_Fold3_Z_Fold4_ryha_na_displeji
Vlevo rýha na ohebném displeji Galaxy Z Foldu3, vpravo rýha na displeji Foldu4

3 důvody, proč nekoupit ohebný telefon 

Nedotažený software 

Z Fold se může jevit jako dokonalý pracovní nástroj. Naráží ale na jeden fakt, kterým je optimalizace. Stejně jako je ta spíše mizerná u tabletů s Androidem, je tomu stejně i u ohebných smartphonů. Ohebných telefonů je na trhu málo a vývojářům se zatím příliš nevyplatí ladit jim své tituly, proto je třeba počítat s tím, že ne každý titul využije plného potenciálu velkého displeje – právě zejména ve spojitosti s Foldem, u Flipu je situace samozřejmě jiná, protože jeho velikost je rovna té u smartphonů běžné.

3 důvody, proč nekoupit ohebný telefon 

Chystají se nástupci 

Pokud se rozhodujete o koupi aktuální generace skládaček Samsungu, mějte na paměti, že Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 dostanou brzy své nástupce v podobě jejich 4. generace. To právě může být faktor, proč se nyní neunáhlit a vyčkat spíše na konec léta, do kdy by měly být novinky představeny. Na druhou stranu jsou nyní na oba modely pořád napříč e-shopy četné slevy, takže ve finále můžete mít vrabce v hrsti než holuba na střeše. Je totiž také velkou otázkou, jak to bude s dostupností a také cenami. Z Flip4 by sice mohl zlevnit, Z Fold4 ale naopak klidně zdražit.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.