Zavřít reklamu

Nejpopulárnějším androidovým smartphonem za měsíc duben byl Galaxy S22 Ultra. Následoval jej mnohem levnější Galaxy A13, přičemž oba telefony měly téměř stejný tržní podíl. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Galaxy S22 Ultra měl v dubnu podíl 1,5 %, zatímco druhý nejpopulárnější smartphone Samsungu Galaxy A13 si „ukousl“ podíl 1,4 %. Stejného podílu dosáhl i low-endový model Galaxy A03 Core. Čtvrtým a posledním zástupcem Samsungu v top desítce byl Galaxy A53 5G, jehož podíl činil 1,3 %. Následoval jej Redmi Note 11 LTE se stejným podílem.

I přes zjevný úspěch nebyl Galaxy S22 Ultra v předmětný měsíc zdaleka nejpopulárnějším smartphonem dostupným ke koupi. Tím byl iPhone 13, jehož podíl činil 5,5 %. Druhým v pořadí byl iPhone 13 Pro Max s podílem 3,4 %, třetím iPhone 13 Pro s podílem 1,8 %, čtvrtým iPhone 12 s podílem 1,6 % a na sedmém místě (hned za Galaxy A13) skončil iPhone SE 2022, jehož podíl dosáhl 1,4 %. Podle analytiků Counterpointu se Galaxy S22 Ultra těšil takovéto popularitě zčásti proto, že je to „vhodné zařízení pro stávající uživatele smartphonů řady Galaxy Note, kteří uvažují o upgradu“. Připomeňme, že posledními modely této řady byly Galaxy Note20 a Note20 Ultra, uvedené na trh v srpnu předminulého roku.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.